Суббота, 23.11.2024, 00:21 |

Публикации

Главная » Статьи » Статьи

Нерухомість не знає, куди рухатись
Приблизно третина агентств нерухомості вже закрилися, а у багатьох працівники виходять на роботу лише на кілька годин.
Ціни на нерухомість вже досягли дна і навіть почали зростати, переконують ріелтери. Виглядає, що учасники ринку видають бажане за дійсне. Їхні оптимістичні заяви – часто не більш ніж блеф, яким намагаються розворушити напівмертвий ринок. Наразі тим, що відбувається на ринку нерухомості, не задоволені ані продавці, ані покупці. Перші не задоволені, що ціни надто низькі, тому продавати нерухомість невигідно. Інші очікували, що ціни впадуть значно більше, тому не хочуть купувати. Ось і виходить, що нерухомість в Україні досі нерухома.

«Надворі літо, люди роз’їхалися у відпустки, на ринку затишшя. Та важко спрогнозувати, чи це затишшя перед бурею, чи перед смертю. У Києві зараз продаються квартири у дорогому сегменті, і трохи – у дешевому, а ось середній – стоїть, – каже віце-президент Спілки фахівців з нерухомого майна Анатолій Топал.

Трохи зросли ціни у дешевому сегменті. “Готельку” у спальному районі можна купити за 45 тисяч доларів. Звичайна однокімнатна квартира коштує щонайменше 48-50 тисяч, але у такому стані, що простіше її спалити, ніж робити ремонт. Але купувати їх не поспішають. Хто чекає осені, хто – грошей”.

Масових продажів заставних квартир, на який так сподівалися усі, хто хотів купити житло запівдарма, дочекатись не судилося. За словами Анатолія Топала, від початку кризи у них не було жодного примусового продажу заставного житла. Продавали заставні квартири за згодою власників, але й це – одиничні випадки.

У Львові особливих рухів на ринку нерухомості теж не видно. За словами ріелтера Романа Андрусяка, за останні два місяці зросли ціни на однокімнатні квартири. Скажімо, за квартиру, яка раніше коштувала 30 тисяч доларів, зараз просять 35-37. Натомість на дорогі квартири і ціни не піднімаються, і купувати їх не поспішають. Стоїть і комерційна нерухомість. “Зараз на ринку деяке пожвавлення. Це пов’язано з тим, що розблокували депозити, і люди змогли зняти гроші з рахунків і купити нерухомість. Але сказати, що покупців багато, теж неможливо, – каже Роман Андрусяк. – Ціни почнуть зростати тоді, коли банки почнуть кредитувати. А на це найближчим часом сподіватися годі. Тим більше, що тепер заборонили видавати фізичним особам кредити у валюті. А вартість гривневого кредиту – 25-30% річних. Я сам раджу клієнтам не брати такого кредиту, бо за три-чотири роки вони заплатять, як за дві квартири. Краще винаймати житло і потроху відкладати на власну квартиру. Тим більше, що пропозиції оренди зараз непогані. Скажімо, винайняти умебльовану однокімнатну квартиру у хорошому стані можна за 1000-1500 гривень на місяць. Від 200 доларів обійдеться дуже хороша квартира у центральній частині міста”.

Ріелтер каже, що зараз відчутно поменшало конкурентів – майже наполовину. Приблизно третина агентств з нерухомості уже закрилися, інші майже не працюють. У деяких агентствах працівники виходять на роботу буквально на кілька годин. Ті фірми, що мають власні приміщення, намагаються перечекати застій, а ті, які винаймали офіси, закриваються, бо не мають чим платити за оренду. Пережити кризу зможе лише третина агентств. Звичайно, це означає, що чимало агентів залишаться без роботи. З іншого боку, це своєрідний тест на виживання. І ті фірми, які працювали непрофесійно, якщо не сказати гірше, змушені будуть закритись.



Источник: http://www.wz.lviv.ua/
Категория: Статьи | Добавил: exesus (10.07.2009)
Просмотров: 715 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0